Koşu dünyası masalsı atmosferde buluştu

NEVŞEHİR (İGFA) – Türkiye’de gerçekleştirdiği organizasyonlarla spor turizmine büyük katkı sağlayan Argeus Travel & Events tarafından Salomon isim sponsorluğunda bu yıl 10. kez düzenlenen Salomon Cappadocia Ultra-Trail®, büyük bir coşkuyla sona erdi.

KAPADOKYA’DA BİRİNCİLER BELLİ OLDU

Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’in 119 km’lik en uzun parkurunun erkekler kategorisinde 10:59:32 derecesiyle birinci olan Dmitry Mityaev yeni rekorun sahibi oldu. Kadınlar kategorisinde ise 11:54:57’lik derecesiyle Rus atlet Ekaterina Mityaeva birinci oldu.

63 km’lik Salomon Cappadocia Medium-Trail® parkurunda kadınlarda Alman Kim Schreiber birinciliği alırken, erkeklerde ise ilk sırada ipi göğüsleyen Türk koşucu Mestan Turhan oldu.

38 km’lik Salomon Cappadocia Short-Trail® parkurunda kadınlarda Simone Brick, erkeklerde ise Estonyalı Alejandro Forcades birinci sırada tamamladı.

YARIŞLARDA SONUÇLAR ŞU ŞEKİLDE OLDU:

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® (119 km) Kadınlar İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Ekaterina Mityaeva (Rusya) – 11:54:57

Salomon Cappadocia Ultra-Trail® (119 km) Erkekler İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Dmitry Mityaev (Rusya) 10:59:32
2- Farkhad Isakov (Rusya) 11:12:32
3- Mohammadreza Jelodar (İran) 11:57:27

Salomon Cappadocia Medium-Trail® (63 km) Kadınlar İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Kim Schreiber (Almanya) 05:38:39
2- Varvara Shikanova (Rusya) 06:02:58
3- Aysel Yalaç Dolay (Türkiye) 06:24:50

Salomon Cappadocia Medium-Trail® (63 km) Erkekler İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Mestan Turhan (Türkiye) 05:03:49
2- İrem Can AYAZ (Türkiye) 05:17:40
3- Ryan Farrugia (Malta) 05:42:15

Salomon Cappadocia Short-Trail® (38 km) Kadınlar İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Simone Brick (Avustralya) 03:25:53
2- Dioni Gorla (Almanya) 03:26:35
3- Tuğçe Karakaya (Türkiye) 03:31:24

Salomon Cappadocia Short-Trail® (38 km) Erkekler İlk 3 (saat.dakika.saniye)
1- Alejandro Forcades (Estonya) 02:39:40
2- Martin Dematteis (İtalya) 02:41:34
3- Yury Shtankov (Rusya) 02:48:29


SALOMON CAPPADOCİA ULTRA-TRAİL® TEAM GAMES SONUÇLARI:

Team Games CUT (119 km) (saat.dakika.saniye)
1- MYRC (Türkiye) 11:40:46

Team Games CMT (63 km) (saat.dakika.saniye)
1- AkkuyuRun Mix 05:31:02
2- Akkuyugirls 05:39:22
3- AkkuyuRun Tigers 05:49:31

Team Games CST (38 km) (saat.dakika.saniye)
1- IER All-Star Drinkers 02:37:38
2- Yavaş Koşucaz 02:51:37
3- Üç Güzeller 02:51:49

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*